Pierwsze zęby niemowlaka

Uroczy pierwszy uśmiech dziecka, potem wyrzynanie się pierwszego zęba, zamiana zębów mlecznych na stałe – to integralne etapy dorastania. U niektórych dzieci takie procesy są bezbolesne, nie powodując żadnych komplikacji. Jednak w większości przypadków pojawienie się pierwszych siekaczy, kłów i zębów trzonowych staje się przyczyną złego stanu zdrowia niemowląt.

Pierwszy ząb.

Zęby u niemowlaka pojawiają się około szóstego miesiąca życia. Wtedy to można zauważyć wyrzynanie się dolnego siekacza. Czasami pojawia się wcześnie – około trzech miesięcy. Wyrzynanie się zębów może zająć nawet do 16 miesięcy. Nie powinno to przerażać rodziców. Nie dręcz się pytaniem, dlaczego dziecku nie wyrastają zęby. Ich erupcja późniejsza niż średni standard określony w książkach pediatrycznych wcale nie jest odchyleniem. Tutaj rolę odgrywa genetyka, ogólny stan organizmu i wiele różnych czynników. Równie ważne pytania, które często nurtują młode matki, dotyczą tego, jak rosną zęby niemowląt i jak długo trwa, zanim ząb całkowicie pojawi się nad powierzchnią dziąseł? Tutaj również nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Czasami zajmuje to tydzień lub dwa, a czasami cały miesiąc.

Pierwsze zęby niemowlaka

Objawy pojawiania się zębów

Głównymi objawami pojawiania się siekacza, to zwiększone wydzielanie śliny, obrzęk dziąseł. W takim przypadku dziecko staje się marudne, kapryśne, nie śpi dobrze i traci apetyt. Górne siekacze pojawiają się po dolnych, niemniej jednak prawie zawsze, niezależnie od tego, ile miesięcy ma dziecko – ich rośnięciu towarzyszą bolesne doznania. Podczas wyrzynania się zębów odporność dzieci spada. Dzieci w tym okresie często chorują, a temperatura może wzrosnąć. Od rodziców wymagana jest bardziej uważna postawa wobec dziecka. Ważne jest, aby w porę zauważyć objawy dojrzewającej dolegliwości i udać się do pediatry. Każda kobieta, która spodziewa się dziecka, musi starannie przygotować się do tego ważnego wydarzenia. Dla nowych rodziców ważne jest, aby wiedzieli, jak przebiega ten proces, co należy zrobić w takich sytuacjach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz